MLOKi

Z očí do očí s MLOKmi: Lukáš Brutovský a Miro Dacho

Režisér Lukáš Brutovský a dramaturg Miro Dacho pôsobia ako nerozlučná dvojica. Spoločnú reč našli na pôde VŠMU, kde už od prvých krokov spolupráce demonštrovali náklonnosť k poctivej klasike. Ostrovskij, Suchovo-Kobilyn, Gorkij im vydláždili cestu k nezlomnej pozícií najmladších a zároveň divadelne atraktívnych interpretátorov klasiky na Slovensku. Bratislava, Nitra, Trnava, Martin patria medzi mestá, ktoré už stihli svojim spoločným talentom zaujať. 

Ak vás prepadla otázka, čo vlastne vidia na zaprášených textoch a či ich budú inscenovať až kým ich celkom nevyčerpajú. Ak túžite vedieť, ako si vlastne delia tvorivé roly, ako uvažujú nad textom a priestorom. Ak máte chuť spýtať sa či sa cítia ako Kremienok a Chocholúšik, alebo aké je škrtať nedotknuteľného Karvaša či Mrštíka, tak neváhajte a príďte na diskusiu v Štúdiu 12. V Z očí do očí s Lukášom Brutovským a Mirom Dachom ich na tieto a mnohé ďalšie témy budú spovedať Mloci Maťa Martina Mašlárová a Milo Miloslav Jurani

 

Miesto: Štúdio 12

Čas: 3.12. o 19:00

Vstup Voľný

Občerstvenie? Bude!

Dajte nám vedieť, že prídete v udalosti na facebooku

Milo Juráni

Absolvoval Environmentalistiku na UK v Bratislave a Teóriu a kritiku divadelného umenia na DF VŠMU. Je zakladajúcim členom platformy MLOKi. Okrem kritickej reflexie súčasného divadla či rekonštrukcií historických inscenácií sa zaoberá výskumom vplyvov environmentálneho myslenia na súčasné scénické umenia a ich dosahu na prírodné prostredie. Pravidelne moderuje rôzne zamerané diskusie – v spolupráci s Miestom M, združením Uhol_92 či v rámci cyklu Štúdia 12 Veda v divadle. Od roku 2015 pracuje v Divadelnom ústave Bratislava, aktuálne ako člen Centra výskumu divadla. Posledné roky sa dramaturgicky podieľa aj na výbere inscenácií pre festival Dotyky a spojenia.