MLOKi
Braňo Mosný
Braňo Mosný

Mosný mládenca príhody a skúsenosti No. 6

21. 12. 2018, 11:28 SEČ

Milý Ježiško,
to som ja, Miloš. Možno si ma ešte pamätáš. Písal som Ti ako decko. Iba trikrát, ale písal. Aj som na Teba veril. Prvýkrát som Ťa kontaktoval, keď som mal osem. Prosil som Ťa o opravársku sadu: Malý kutil 1990. Keď som mal desať, to bol bicykel a v trinástich, aby sa sestra rozišla s tým idiotom. Teraz sú už svoji a v mojej detskej izbe pobehuje ich pankhart. Už som si na nich však zvykol a bicyklovať som sa naučil aj bez Tvojej pomoci. Odpúšťam Ti.
Jediné, cez čo sa neviem preniesť, že si sa na mňa vysral s tou sadou! Vždy, vždy, vždy, vždycky som chcel byť opravárom televízorov!!! Prepáč, že na Teba kričím. Aj keď je zvláštne písať o kriku na papieri (naozajsky som si zakričal, prepáč ešte raz), ale v predvianočnom období mám sem-tam takéto pretlaky. Moja psychologička tvrdí, že mám problém s priznaním si vlastnej… Prepáč, zobudil sa ten malý zmrd a teraz vrieska na celú bytovku. Ozvem sa zajtra.

22. 12. 2018, 14:09 SEČ

To som ja. Teraz som si uvedomil, že som Ti ani nemusel písať tieto bludy a mohol som ísť priamo k meritu veci. Ale čo keď si naozajstný? Čo keď naozaj všetko vidíš a všetko vieš? Prepáč, že som o Tebe zapochyboval. A zase. Prepáč. Prepáč. Prepáč, že sa Ti stále ospravedlňujem. Daj mi pre istotu nejaké znamenie, nech viem, na čom sme. A JA SLÁVNOSTNE SĽUBUJEM, ŽE SA TI UŽ NEBUDEM STÁLE OSPRAVEDLŇOVAŤ!

23. 12. 2018, 9:16 SEČ

Nazdar! Zase ja, Miloš! Ale to asi vieš.
Fakt Ti ďakujem za znamenie, ktoré neprišlo. Ale nehnevám sa, lebo som mal aj tak nejakú robotu. Respektíve, možno si mi aj znamenie dal, len som si to nevšimol, lebo som sa učil. Ak je to moja chyba, tak (slovo na P).
Vieš, máme s chalanmi z dediny také trojkráľové kšefty, chodíme po rodinách a hráme, recitujeme, spievame, koledujeme a robíme také (ako hovorí náš vedúci Zdeno) parateatrálne aktivity. Ja hrám stojan na noty a niekedy mi dajú zahrať aj kométu. Ale od minulého roka som sa posunul. Robil som PR menežéra. Teda, väčšinou som iba pral kostýmy. Ale neraz sa stalo, že som aj zvonil a hovoril, aby nám otvorili. Ale to asi vieš tiež. Veľmi ma to baví. Aj v partii, aj divadlo, aj kostýmy, a tak. K meritu veci. Chcel by som Ťa poprosiť, aby si mi tento rok prvýkrát v živote splnil moje jediné najväčšie vianočné želanie.
Želám si, abrakadabra (pre istotu): Chcem robiť viac takýchto kšeftov!
Nie, chcel by som hrať divadlo tak často, ako to je možné!
Nie, nie, nie, chcem hrať tak často, ako hrajú moji kolegovia v Národnom divadle!
Nie, nie, nie, nie, stop stop, čik čik, domček:
Chcem, aby boli Tri krále každý deň v roku!
Teraz som zvedavý, ako sa pochlapíš.

24. 12. 2018, 8:02 SEČ

Ja som!
(Slovo na P), vybil sa mi notebook. Viem, asi toto bolo to Tvoje znamenie. Ďakujem veľmi pekne. (Slovo na P), že mi to tak trvalo, ale nemohol som nájsť nabíjačku, asi ju niekam zapatrošilo to decko. Požičal som si od suseda a musel Ti napísať odznova, lebo sa mi to vymazalo. Do (slovo na P)!
Ja len dúfam, že dnes ešte prijímaš objednávky a že Ti moje želania ešte dnes prídu.
Želám si teda:
Nabíjačku na notebook
Tri krále každý deň v roku
Šťastné a veselé!

PS: Všetko najlepšie k narodeninám!
PS2: Pošli, prosím, hlavne tú nabíjačku, lebo susedovi musím vrátiť.

Miloš