MLOKi
Braňo Mosný
Braňo Mosný

Mosný mládenca príhody a skúsenosti No. 7

Na počiatku bolo slovo a to slovo bolo… #newspeak

Servus, tu je Tommy z Highfive-jackass Agency a mám pre teba džob. Klient si ťa čekol na insta a si v predpredpredvýbere na jeden spot, tak zisťujem, ako si na tom časovo v termínoch od 12. 11. do 11. 12. Ešte to nie je fix, ale robím si predbežný list, aby som to potom mohol naskedžulovať a dať nejaký fídbek. Hovorím, nič nie je ešte isté, sú tam okrem teba nejakí ďalší chalani, tak ti hodím do mejlíku tabuľku a nadúdluj mi to tam, okej? Čo sa týka kešu, nemám veľký badžet, klient to hrozne pušuje dole a sám mám málo. Je to malý startap na kraudfandingovú platformu s vyhajpovaným merčom a kúl brendmi. Takže loukost, ale licencia iba pol roka, iba online, insta, fb, jutupkanál, storís, fídy, lajfky a minibanery. Fiting deň vopred. Oblečenie vlastné. Taký kežuäl. Bejsik tričko a regular rifle. Díl?

Díl.

Vitaj, toto je naša mejkapartistka Žužu, iba ti trochu lakne vlasy a môžeš ísť na set. Tu mi šrajbni zmluvu, všetko, ako sme sa dohodli. Klap je o dvadsať min. tak šup. Jop?

Jop.

Ketering nie je, veď vieš – loukost, tam si zober nejaký snek a vodu, ak chceš. My si to tu ešte flopneme, dáme dvoch negrov, urobíme jeden pikap, saund-ček a klapeme. Fit?

Fit.

Oki. Klient tu dnes nie je, lebo má džetleg, ale mali sme s ním kól. Má to byť prirodzený civil. Chce tam dostať také slovenské začiatky viet. Napríklad: „Šak.“ „Šagale.“ „Noo.“ „Počúvajšak.“ „Veď.“ „Prepčteale.“ Skús si sem-tam buchnúť po stehne, neboj sa citosloviec ako ts, cc a keď budeš akože premýšľať (ale nie dlho, lebo celé to má mať 21,2 sekundy) urob také ääää, mmm alebo nooo. Veď vieš, to vy v tých nezávislých divadlách tak robíte, ale už aj v národnom som to videl, takže je to ledžit. Potrebujeme trochu krípy výraz, ale nie tak krindž, skôr tá civilka. Vraj civil v divadle neprejde cez tretí rad, ale tu si to môžeme lajsnúť. Redy?

Redy.

Ááá, stop! Dikes, teraz už spravíme len intervijú do aftermúví. V skratke povieš, ako sa ti točilo, ok?

Ok.

O tri, akcia!

Noo, atmosféra super, fantasticky sa mi spolupracovalo aj s kolegami, aj so štábom. Mnhh, som rád, že som sa mohol niečo naučiť, je to ďalšia skúsenosť. Aää, teším sa, že jako, veď ako super kolektív a prostredie, ts, že všetko (ťap po stehne), no aj vizuálne a že… Šak, myslím si, že fajn a ďakujem za príležitosť.

Jes, presne toto sme potrebovali!

#anizabohaanizanárodneviemčohovoríš