MLOKi

Z očí do očí s Mlokmi: Lýdia Petrušová a Veronika Pavelková

Sme združením dvoch žien, aj keď združenie si hovoríme iba preto, lebo to znie dôstojne.“ (z textu k inscenácii Samson)

Lyd aj Veronika žijú divadlom a divadlo žije nimi. Sú vo vzácnej symbióze. Autorky textov, (bábko)herečky, režisérky – performerky, každá samostatne i obe spoločne tvoria intímne inscenačné výpovede, v ktorých obnažujú svoje duše až na kosť. Všetci, ktorí videli Samsona, Čudnú ženskú, či najnovšiu inscenáciu Mama ma má_ _ _ _, vedia, aké dôverné môže byť ich divadlo. Kúsky svojich životov skladajú do fascinujúcej mozaiky. A my sa ako zvláštni voyeuri chodíme na ne pozerať, lebo ich výpovede sú nám čímsi blízke. Ale je to vôbec divadlo(m)?

Budeme sa ich pýtať PREČO a AKO to všetko vzniklo a vy sa môžete pýtať s nami na všetko čo vás zaujíma a čo by ste o nich chceli vedieť. Príďte na diskusiu, ktorá bude vďaka Lyd a Veronike určite nevídaným zážitkom. Spovedať za Mloki ich bude Katarína Cvečková a Lucia Lejková.

Zuzana Poliščák Šnircová

Cítim sa ako skutočný MLOK. Alebo možno skôr chameleón. Asi to bude tými životnými zmenami, ktorými občas všetci prechádzame. A zistila som jednu pravdu (aspoň si to myslím) - divadlo je naozaj veľmi zvláštna inštitúcia a ešte zvláštnejšia je tá, ktorá sa divadlom zaoberá. Ešteže stále existujú rozprávky, aspoň tam sa človek môže nachvíľu schovať. A vďaka bohu za dobrý čaj, ten vie veľmi povzbudiť.