MLOKi
foto: www.divadloarena.sk
foto: www.divadloarena.sk

Kapitál

V roku 2008 vypukla svetová hospodárska kríza. Odvtedy sa svet intenzívnejšie pýta, ako bude pokračovať kapitalistický socio-ekonomický systém. Na titulke časopisu Rolling Stone sa prednedávnom objavil titulok “Marx mal pravdu.” Je ekonomické zlyhanie kapitalizmu dôsledkom fundamentálneho zlyhania demokracie? Prečo sú ľudia frustrovaní, aj keď zdanlivo majú všetko?

“Táto verzia sveta je skutočne neskutočne provizórna.” (Peter Lomnický)

S prihliadnutím na vybrané myšlienky Karla Marxa napísal pôvodný dramatický text na objednávku Divadla Aréna a podľa konceptu režiséra Martina Čičváka autor Peter Lomnický. V predstavení účinkuje šestica hercov v živom hudobnom sprievode DJ-a Reverenda. Projekt Kapitál je vrcholným dielom tzv. Občianskeho cyklu Divadla Aréna.

“Veď podstatou demokracie nie je totálna korupcia, nie ovládnutie štátu firmou, bankou, akciovou spoločnosťou, v ktorej vy nemáte žiadny podiel, nie legislatíva, exekutíva, justícia v moci kapitálu, v moci korporácií, kde si podielnici rozdeľujú dividendy. Nie, nie, nie, toto nie je a nikdy nebola podstata demokracie.”

Rozhorčite sa!

„Musí to niekde začať.“

(text z www.divadloarena.sk)

Autor diela: Karl Marx, Peter Lomnický
Réžia: Martin Čičvák
Dramaturgia: Martin Kubran, Zuzana Šajgalíková
Obsadenie: Kristína Greppelová, Braňo Deák, Martin Hronský, Tomáš Palonder, Marián Prevendarčík, Táňa Pauhofová
Scénografia: Tom Ciller
Kostým: Nina A. Stillmark
Iné: Stanislava Vlčeková, Jozef Vlk, Martin Péč, Martin Jankovič, DJ Reverend