MLOKi
foto: www.dab.sk
foto: www.dab.sk

Sudcove starosti

Ťažko uveriť, že Cis Farringdon, mladík uvoľnených mravov so sklonom k fajčeniu, portskému vínu a náklonnosťou k ženám, má iba štrnásť rokov. Predovšetkým preto, lebo ich nemá. Keď sa totiž jeho matka Agatha vydávala za staršieho a dôverčivého sudcu Posketa, ubrala si desať rokov zo svojho skutočného veku.

Hroziaca návšteva Cisovho krstného otca Lukyna vyženie Agathu inkognito do Hotela U smutnej tigrice, aby ho upozornila na svoj podvod a požiadala ho o spojenectvo pri maskovaní svojho podvodu. V tom istom hoteli sa však nachádza aj Cis s nevlastným otcom, ktorého nahovoril na záťah.

Nastane všeobecný zmätok. Večer trápnych omylov a nedorozumení je výsledkom pokusov všetkých účastníkov vyhnúť sa ruke zákona i sebe navzájom. Divákom však ponúka množstvo komických situácií, úsmev, oddych a zábavu. Eleganciu vtedajšej doby. Príjemne prežitý, vtipný divadelný večer prostredníctvom príbehu manželských peripetií medzi mužom a ženou. Lebo základ týchto vzťahov sa ani stáročiami nemení.

Túto „kostýmovanú dobovku“ z obdobia viktoriánskeho Anglicka uvedieme v celoslovenskej premiére, s niekoľkými songmi z konca 18. a začiatku 19. storočia. Pôjde o výtvarne výpravnú inscenáciu so známymi piesňami, ktorá v sebe spája situačný, ako aj konverzačný humor, postavený na hravom príbehu, hereckej ľahkosti a nonšalancii.

Autor diela: Wing Pinero
Réžia: Svetozár Sprušanský
Preklad: Alexandra Ruppeldtová, Martin Sarvaš
Obsadenie: Vasiľ Rusiňák, Dianela Kuffelová, Martin Šalacha, Klaudia Kolembusová, Ivan Vojtek, Juraj Ďuriš, Martin Fratrič, Alena Pajtinková, Marcel Ochránek, Jakub Rybárik, Anton Živčic, Juraj Hrčka, Branislav Matuščin, Marián Viskup, Lenka Barilíková, Roman Poláčik, Tomáš Drahoš, Patrik Földeši, Peter Olah, Patrik Ščasnovič, Filip Cipár
Scénografia: Diana Strauszová
Kostým: Dorota Cigánková
Hudba: Peter Zagar, Július Selčan
Iné: Eva Pacovská, Vašo Púčik