MLOKi
Komúna (foto M. Geišberg)
Komúna (foto M. Geišberg)

Komúna

Komúna je príbeh harmonického manželstva architekta Erika (Juraj Kemka) a Anny (Zuzana Konečná), ktorí z ekonomických dôvodov poskytnú svoju zdedenú veľkú vilu v dobrej štvrti priateľom Olemu (Marián Miezga/Peter Šimun), manželskému páru Steffenovi a Ditte (Pavol Šimun, Sarah Arató), cudzincovi Virgilovi (Róbert Jakab) a Mone (Broňa Kováčiková).

Príjemné a bezproblémové spolužitie trvá dlhší čas, no po zistení, že sa Erik stretáva s mladou študentkou architektúry (Anna Jakab Rakovská) a tiež by ju rád priviedol do komúny, čiže do spoločného domu… sa atmosféra radikálne zmení. Na toto výnimočné spolužitie v komúne pozeráme očami šestnásťročnej Freje (Lenka Fecková a. h. / Františka Horváthová a. h.), dcéry Anny a Erika, postavy, ktorej reálnym predobrazom je identické dospievanie Thomasa Vinterberga v komúne svojich rodičov.

Autor diela: Thomas Vinterberg, Mogens Rukov
Réžia: Juraj Novota
Dramaturgia: Andrea Domeová
Preklad: Anna Fosse
Obsadenie: Juraj Kemka, Zuzana Konečná, Marián Miezga, Peter Šimun, Pavol Šimun, Sarah Arató, Bronislava Kováčiková, Róbert Jakab, Lenka Fecková, Františka Horváthová, Anna Jakab Rakovská
Scénografia: Mona Hafsahl
Kostým: Mona Hafsahl
Hudba: Milan Vyskočáni