MLOKi
foto: Braňo Konečný
foto: Braňo Konečný

Akvabely

Hlavnými hrdinami Drábkovej komédie zo súčasnosti sú traja priatelia: Kajetán – televízny zabávač s univerzitným vzdelaním, Pavel – vysokoškolský profesor, ktorému ukradli jeho Nežnú revolúciu a Filip – milovník vody, ktorý práve prechádza zvláštnou osobnostnou premenou. V Drábkovej hre sa objavuje množstvo bizarných a smiešnych postavičiek, panoptikum sveta – babka, ktorá po dvoch replikách zmizne, Kajetánova očarujúca priateľka Edit, ktorá prehĺta sim – karty, či Kajetánov nežný priateľ Ivan, smiešna pani učiteľka, ktorá sníva o kariére speváčky. Synchronizované plávanie je jedinou naozajstnou záľubou našich troch priateľov, jediná činnosť, v ktorej vidia naozajstný zmysel, bazén je jediné miesto na svete, kde sa cítia naozaj slobodní. Akvabely je činnosť, vďaka ktorej sa dokážu stretať a komunikovať. Všetko ostatné v živote stratilo zmysel a význam.
David Drábek získal za text Akvabely v roku 2004 cenu Nadácie Alfreda Radoka v kategórii najlepšia pôvodná česká divadelná hra.

Autor diela: David Drábek
Réžia: Rastislav Ballek
Dramaturgia: Róbert Mankovecký
Preklad: Ján Štrasser
Obsadenie: Marek Geišberg, Dominik Zaprihač, Dano Heriban, Nadežda Vladařová, Martin Horňák, Tomáš Tomkuljak, Eva Gašparová, Zuzana Rohoňová
Scénografia: Jozef Ciller
Kostým: Katarína Holková
Hudba: Dano Heriban