MLOKi
Uhádnete, z ktorých inscenácií sú fotky na obrázku?
Uhádnete, z ktorých inscenácií sú fotky na obrázku?

Z očí do očí s MLOKmi: Dvanásť rokov v Dvanástke

Štúdio 12 tu je už 12 rokov. Splnilo svoj cieľ protežovať Novú drámu. Má to vôbec ešte význam? Odkiaľ na to berú peniaze? A prečo nemá Štúdiu 12 vlastnú kaviareň… V novej sérii otvorených debát sa budú dva MLOKi (mladí o kultúre – www.mloki.sk) pýtať slovenských umelcov a “kultúrnikov” otázky, ktoré v dobrej spoločnosti zostávajú za barovými stolmi.

V prvom diele budeme spovedať riaditeľa (Marek Godovič) a dramaturga (Miro Zwiefelhofer) Štúdia 12. Za MLOKov budú otázky klásť Martina Mašlárová a Miloslav Juráni. Jediné, čo sa určite nebudú pýtať je to, aký mali Miro s Marekom deň.

Vstup je zadarmo, takže neváhajte prísť a prípadne sa aj pýtať otázky, nad ktorými ste doteraz ani nepremýšľali.

Do komentárov nám píšte otázky, ktoré by ste sa chceli opýtať vy. Prípadne si len tak pre radosť zasúťažte a odpovedzte na jednoduchú otázku: “Z ktorých inscenácií Štúdia 12 sú fotky na obrázku udalosti.”

Diskusiu zo záznamu odvysiela aj Rádio TLIS (www.tlis.sk)

Prihláste sa hrdo k tomu, že sa na nás prídete pozrieť aj na facebooku

Záznam z diskusie si môžete vypočúť na mixcloude MLOKov.

Matej Moško

Na strednej škole som tvoril literárne, na VŠMU prišli kritické roky a tvoriť som prestal. Momentálne ma môžete čítať na MLOKoch, na Monitoringu divadiel a občas aj v časopise kød - konkrétne o divadle.

K tvorbe som sa vrátil až na konci štúdia, kedy sme v roku 2012 spoločne s režisérkou Zuzanou Galkovou pripravili v Štúdiu 12 satiru na umelecké teórie "Improvizácia na hrušky". Na jar roku 2013 sme v tom istom priestore premiérovali politický mikromuzikál "Opičí štát". Po týchto dvoch autorských textoch sme v októbri 2013 na Akadémií umení v Banskej Bystrici znova spoločne uviedli inscenáciu Fjodor a bratia (na motívy Bratov Karamazovcov napísala Nina Ivanovna Čerkes).

V rokoch 2012 - 2014 som bol šéfdramaturgom internetového rádia TLIS. V roku 2016 som absolvoval dokrandské štúdium na Ústave divadelnej a filmovej vedy s témou "Od hry s performatívnym základom k umeleckému dielu."

Momentálne fungujem ako tvorca na voľnej nohe. Uvádzam a pripravujem vedomostný kvíz Turban Quiz, glosátorskú show Bratislavský Kaviár a tímovú hru Game of Worlds.

Vyzývam vás: Poďte sa so mnou hrať!