Obrázok používateľa Milo Juráni Milo Juráni

Každý drobný zver má svoje nezameniteľné miesto v prírodnom systéme. Je platným hráčom, ktorý nemôže vypadnúť. Z hry by inak vyleteli ďalšie, možno viditeľnejšie a zaujímavejšie či viac dôležité články. Mechanizmus zvaný Príroda(!) inšpiruje človeka a navždy udáva isté obmedzenia, z ktorých sa našťastie nedá vymaniť. Tak je to aj v divadle. Divadlo sa musí hrať, na divadlo sa musí pozerať a o divadle je nutné písať. Každý tu má svoje miesto. Na tom je založený skromný divadelný svet, z ktorého sa (našťastie) tiež nie je možné vymaniť. 

Ja Mlok Milo teda deklarujem (napriek tomu, že som sa v minulosti upísal štúdiu prírodných vied) svoju taxonomickú príslušnosť divadlu (práve preto, že v súčasnosti som upísaný štúdiu divadelných vied) a rovnako deklarujem, že som druh, ktorý nikdy z divadelného prostredia neutečie. Odolávať budem aj vtedy, keď ma bude gniaviť prudko narušená rovnováha optimálnych podmienok. Svoju trúfalosť písať obhajujem zvedavosťou, skúsenosťou a s heslom: "Hurá do sedadiel čo sledujú svet!" začínam svoju mločiu púť. A skončím až vtedy, keď my Mlok(i) vyhynieme. To by ale bola skutočne malá divadelná kataklizma!

Správy

Obrázok používateľa Milo Juráni

Či mi je bližšia sociálne angažovaná dramaturgia SND, alebo sociálny cit ministerky, v tom mám jasno. Ale čo ozdravný plán? Usporný Kudláč!

Obrázok používateľa Milo Juráni

Futbal na veľkej projekcii, pivo za 50 centov, kalčeto a kartičky futbalistov. Nemecko-Brazílska imerzívna perfo o identite ako má byť.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Ján Šimko_Atlas predsudkov_YMCA: Špinavá real story architektúry v BA. Imerzné divadlo inak. Vinník priamo za oknom. Budova, nie investor.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Debris_WOW!: Táto poézia sa žuje ťažko ako plastový vrchnák. Podobne aj chutí, spôsobuje nepokoj. Po antropocentrizme, éra antropoegoizmu.

Obrázok používateľa Milo Juráni

ANTHROPOSCENE–OrHowToTalkToClouds: Uprostred galérie v Düsseldorfe, manifest antropoScény. Chaotická partitúra / ticho. Oblaky mlčia.

Obrázok používateľa Milo Juráni

52Portraits: Minimalistické portréty tanečníkov. Roztomilý šlabikár prístupov. Som myslel, že tanečný film okrem Pomády je nonsens. Chyba. ✔

Obrázok používateľa Milo Juráni

Theatertreffen2018_Nominácie: Spiatočka k režisérizmu, klasike, adaptáciám, menám a Divadlám? Nezávislí na striedačke? ViacTu: goo.gl/JFMa4k

Obrázok používateľa Milo Juráni

Mesto Londýn má zelený plán pre dvadlá; mestské divadlo v Kolíne eko záhradu; Národní divadlo využíva solárnu energiu; SND... á! nový web.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Milo Rau_EMPIRE: HERCI hovoria VLASTNÉ osudy. Je to HRANÉ a AUTENTICKÉ. I keď môžeš Brechta viac ako toho Rusa s tými pocitmi, vezme ťa to.

Obrázok používateľa Milo Juráni

RiminiProtokoll_HausbesuchEuropa: Očakávaná politická stolná hra je nudná socializácia na cudzom byte. (3.krátRimini, 2.krátSklamanie).

Stránky