Obrázok používateľa Milo Juráni Milo Juráni

Každý drobný zver má svoje nezameniteľné miesto v prírodnom systéme. Je platným hráčom, ktorý nemôže vypadnúť. Z hry by inak vyleteli ďalšie, možno viditeľnejšie a zaujímavejšie či viac dôležité články. Mechanizmus zvaný Príroda(!) inšpiruje človeka a navždy udáva isté obmedzenia, z ktorých sa našťastie nedá vymaniť. Tak je to aj v divadle. Divadlo sa musí hrať, na divadlo sa musí pozerať a o divadle je nutné písať. Každý tu má svoje miesto. Na tom je založený skromný divadelný svet, z ktorého sa (našťastie) tiež nie je možné vymaniť. 

Ja Mlok Milo teda deklarujem (napriek tomu, že som sa v minulosti upísal štúdiu prírodných vied) svoju taxonomickú príslušnosť divadlu (práve preto, že v súčasnosti som upísaný štúdiu divadelných vied) a rovnako deklarujem, že som druh, ktorý nikdy z divadelného prostredia neutečie. Odolávať budem aj vtedy, keď ma bude gniaviť prudko narušená rovnováha optimálnych podmienok. Svoju trúfalosť písať obhajujem zvedavosťou, skúsenosťou a s heslom: "Hurá do sedadiel čo sledujú svet!" začínam svoju mločiu púť. A skončím až vtedy, keď my Mlok(i) vyhynieme. To by ale bola skutočne malá divadelná kataklizma!

Správy

Obrázok používateľa Milo Juráni

Festival Kiosk je KioX. Má 10. Prídu všetci. Aj NOVÝ DIVÁK. Aj MLOKi budú. S NOVÝM DIVÁKOM robiť nové veci. V Stanici párty od štvrtka!

Obrázok používateľa Milo Juráni

Procházka&DPM_OedipusRex: Vraví, že A = A ale tak, že A ≠ BCDEF... Má to dôvod? Vizuálno-akustický flashbang ma oslepil. Asi až priveľmi.

Obrázok používateľa Milo Juráni

SND_Klata_Nepriateľ ľudu: Dobrý text na blbú dobu. Škoda poslednej 1/3. A tá diskusia. No lišiacky improvizovaný monológ -!! a veľa metalu.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Miracles_DivadloPôtoň: ✓4 nezávislé divadlá, ✓netradičné miesta, ✓atmosféra, ✓zázraky do rána, ✗bez návodu zmätok, ✗jednotiaci moment chýba

Obrázok používateľa Milo Juráni

DPM_MocNaJednuNoc: Ďalšia výstižná reflexia dilem mladého umelca. Typické krčmové reči. Vtipný koncept, no každý sen netreba verbalizovať.

Obrázok používateľa Milo Juráni

DEBRIS_ÚnosEurópy: Plavbu týmto Titanikom si budete pamätať. A nielen preto, že všetko vie byť aj nič. Boh nosí hada, nenosí pas.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Piovarči_MIMO: Aj otvorený som nenašiel púto, odišiel mimo. Zrážka média a tela, tela a zvuku, zvuku a svetla nechcela sa mi poddať.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Ak budete v meste s výstavou J. Rosefeldt Manifesto, bežte: Umelecké manifesty + Cate Blanchett = bangBum. (https://youtu.be/I2K4rm4pXqo)

Obrázok používateľa Milo Juráni

VeľkáPotreba_Štúdio12: Dvojzmysel v názve i na javisku. Pre niekoho asi interný výkal, iný v tom badá zamlčané pravdy čo sa tlačia von.

Obrázok používateľa Milo Juráni

Fest_Malá Inventúra_Praha: XY dokonalých antidivadelných priestorov pre divadlo, až sa v tom človek začne strácať. Bohaté hody alternatívy.

Stránky