Rivers of Babylon v divadle

Slovenské národné divadlo - Štúdio
Viac

Kultová kniha Petra Pišťanka sa dostala na javisko Slovenského národného divadla. Absurdný, trpký, smutnosmiešny a drsný príbeh dostal do rúk nemenej drsný slovinský režisér Diego de Brea. Buď to bude úplný fail alebo úplný šmak, kto to chce zistiť, musí sa nenápadne prešmyknúť do vypredanej sály alebo si vyčíhať akurátnu reprízu. 

Umelecký druh: 

ID#ENTITY v SND

Slovenské národné divadlo - Štúdio
Viac

Aj vám chýbali pondelky súčasného tanca v SND? Dobrá správa - sú späť! Naštartuje ich premiéra inscenácie ID#ENTITY v dvoch reprízach, o 18:00 a o 20:00. Otázky identity, príslušnosti ku skupine, k národu, ku komunite v kontraste s vlastnou jedinečnou individualitou sú dnes mimoriadne aktuálne, preto sa oplatí vidieť, ako sa s nimi vysporiadali tanečníci pod choreografickou supervíziou Daniela Račeka a mladý režisér Jakub Mudrák. 

Umelecký druh: 

George Tabori: Matkina guráž - derniéra

Slovenské národné divadlo - Štúdio
Viac

V post-Vianočnom divadelnom suchu mnou otriasla správa o derniére Matkinej Guráže. Taboriho príbeh nazerá s nadhľadom a vtipom na jednu z najväčších dejinných katastrof - holokaust, čím ešte zdôrazňuje absurdnosť a obludnosť tohto morálneho zlyhania spoločnosti.

Máloktorá inscenácia tak umne a najmä výrazne pracuje s výtvarným konceptom, ktorý tu nie je žiadnou ilustráciou príbehu, ale rovnocenným partnerom hercov.

Matkina Guráž je teda trpká zábava pre tých, čo sa nechodia do divadla iba rekreovať. 

Subscribe to RSS - Slovenské národné divadlo - Štúdio