Scandi 3: filmový severák bude fúkať!

Bratislava
Viac

Keď sa povie severská filmografia zväčša si predstavíme zimu, tmu, fjordy, rozcuchané blonďavé hlavy alebo prinajmenšom tvár plešatého detektíva, ktorý ako vlk samotár blúdi medzi rôznymi psychicky deformovanými postavičkami.

Prehliadka súčasného severského filmu SCANDI, ktorá sa koná bude konať už po tretí raz, nás z tejto predstavy neoslobodí. Našu severskú obrazotvornosť, však zaiste rozšíri o ďalší rozmer. Prečo nie sme konkrétni? Program je zatiaľ veľmi dobre utajený.Jedno je ale isté. VEĽKÝ VÝSKYT FILMOVÝCH ČUDÁKOV 100% ZARUČENÝ!!! 

 

Umelecký druh: 

Postmesiac fotografie

Bratislava
Viac

Koniec novembra znamená koniec Mesiaca fotografie. Milovníci zastaveného času, ale nemusia roniť slzy, pretože väčšina výstav presahuje až do decembra. Aj všetci "antimejnstrimisti", ktorí "predsa nebudú chodiť na fotky len preto, že je dáky mesiac", tak môžu obehnúť jednotlivé expozície. 

Keďže som viac menej prírodne ladený, odporúčam najmä výstavu autora Riskó Gaspár Splynutie / Fusion v Maďarskom inštitúte a tiež Zuzany Kmeťovej Záhradník, ktorý nič nesadil vo Photoporte, Zakončiť to môžte ZOO brazílskeho fotografa Joao Castilha v Univerzitnej knižnici.

Umelecký druh: 

Summit_2.0

Bratislava
Viac

Divadlo SkRAT a Teatr Ósmiego dnia predstavia na Tyršovom nábreží spolu vytvorené monumentálne plenérové predstavenie. Využijú v ňom aj pohyblivé objekty, čiže okrem hereckej práce slovenských aj poľských hercov sa môžeme tešiť na spektakulárnu šou. Jej inšpiráciou je aj Buñuelov kultový film Skrytý pôvab buržoázie. Indície sú možno trochu sporé, aj názov strohý, no oživenie kultúrneho leta divadelným zážitkom v každom prípade očakávame! 

Umelecký druh: 

Fjúžn č. 11

Bratislava
Viac

Festival [fjúžn] je fúziou kultúr, menšín, žánrov a podujatí, ktorá sa v réžii Nadácie Milana Šimečku uskutoční už po 11. raz. Chcete podiskutovať s aktivistkou, ktorá pomáhala utečencom, zacvičiť si jogu po anglicky, zažiť sýrsky deň (len pre ženy), pozrieť si nejaký zmysluplný film či dobré divadlo alebo zavrtieť bokmi na multikulti full moon party? Neváhajte, na mnohé podujatia je vstup voľný alebo za symbolických pár eur. 

Umelecký druh: 

Hamlet - "z javiska do kina"

Kino NostalgiaBratislava
Viac

Kino Nostalgia pre všetkých priaznivcov divadla, Shakespeara a herca Benedicta Cumberbatcha uvedie v priamom prenose predstavenie Hamlet z National Theatre, Londýn. Predstavenie uvádzajú v spolupráci s British Council Slovensko. Určite to bude nezabudnuteľný zážitok! A chvalabohu, že pukance a nápoje do ich sály nepatria. Aspoň vám nebude nikto sŕkať a chrumkať za ušami. A vy si vychutnáte divadlo v kine.  

Umelecký druh: 

Bratislava v pohybe 2015

Bratislava
Viac

Bratislava v pohybe je festival, ktorý do hlavného mesta prináša tradičnú jesennú porciu súčasného tanca z celého sveta. Už 18 rokov je jedným z mála podobne orientovaných festivalov na Slovensku a už 18 rokov potvrdzuje, že súčasný tanec na Slovensku má silné korene a dokonca aj slušnú divácku základňu.

Umelecký druh: 

Vystúpili č. 1: Praguematic v staničnej reštike

BratislavaHlavná StanicaReštaurácia
Viac

Kto nevedel, práve sa dozvedá, že multikulti-art-space sa nachádza aj na Hlavnej stanici. Z bývalého prezidentského salónika, ktorý bol určený na úpenvlívé vyčkávanie rýchlika Sitňan je Salónik plný umenia. Projekt v netradičnom preistore priniesol už viacero workshopov, premietaní a ďalších umelecky i kultúrne orientovaných akcií.  

Bienále animácie Bratislava

Bratislava
Viac

Puf a Muf, Pat a Mat, O psíčkovi a mačičke, Čin Čin a iné filmy na Bienále animácie Bratislava 2014 uvidíte iba v archívnych sekciách. Čo ale určite chcete vidieť sú filmy v súťažných a nesúťažných kategóriách. Prečo? Pretože sú to rozprávky, milé deti. Teda väčšina z nich. Premietať sa bude v týchto kinách: kino Lumière, Dom kultúry Dúbravka, Dom kultúry Zrkadlový háj, kino Mladosť a vo Filmovom klube 35mm FTF VŠMU.

BLAF sa pýta

Bratislava
Viac

Už piaty rok tu máme festival vizuálneho umenia a kultúry. A tento rok sa nás festival pýta - Umenie pre masy? Tak sa mi zdá, že všetci majú tento rok potrebu klásť otázky o ľuďoch a ich umeleckej vnímavosti. Som zvedavá ako to dopadne. Snáď niekto dospeje k uspokojivým odpovediam.

Stránky

Subscribe to RSS - Bratislava