Synonymá: 
a4
A4
A4 Nultý priestor

Debris: Clear - filozofické muky

A4 - Priestor súčasnej kultúry
Viac

Je to desivé.

Pozerať sa na divadlo a silou mocou sa z neho snažiť pre seba gniaviť nejaký význam. Človek potom ostane na pochybách či je pre svoje povolanie dostatočne inteligentný. Či je pre toto dielo dostatočne inteligetný. Odpoveď necháva na potom. Pri inscenácií Clear sa vám to môže stať ľahko. Existenciálne mystérium je totiž hlavolam plný zákrut, odbočiek, paradoxov, toré otvárajú mnohé otázky o minulosti prítomnosti o bytí aj nebyti o existencií a neexistencií. Všetko sa tu zrkadlí. Jedno v druhom, druhé v prvom. Dosť sme to zamotali, však.

Umelecký druh: 

Africké sci-fi s Batyskafom?

A4 - Priestor súčasnej kultúry
Viac

Afrofuturizmus je slovo, ktoré sa ťažko vyslovuje. Má ale rovnaký cveng ako kubofuturizmus. Človek aj tuší, čo to asi je, ale radšej si o tom ešte niečo prečíta.

V bratislavskej A4 tento veľavýznamný pojem bližšie objasní (prevažne) hudobný večer Musique Non Stop. Event doslovne sľubuje: „Eklektickú púť skrz údolia a kopce čiernej kultúrnej identity a liberácie skrz technológiu.“

Projekt Batyskaf sa v novom roku opäť vynára a hneďkaj putuje priamo do Afriky. Takže odporúčame nachystať techno-tam tamy a hurá na vec. Čo to prinesie? Uvidíte sami. 

Umelecký druh: 

Hudobný Next 2016

A4 - Priestor súčasnej kultúry
Viac

Ak si chcete zlepšiť prehľad v súčasnej hudbe - najmä v tej alternatívnej sfére - určite sa choďte pozrieť medzi 22. a 26. novembrom na festival Next.

Po októbrovej "premiére" v Londýne sa festival presúva do bratislavskej A4. Organizátrori na 17. ročníku hudby 21. storočia sľubujú nielen hudobné, ale aj audiovizuálne projekty, akustické improvizácie či dokonca multimediálne preformancie. Napríklad známy britský umelec Chris Watson prinesie projekt Okeanos, v ktorom okrme iného mieša aj nahrávky podmorských zvukov z viacerých miest seveta.

 

Umelecký druh: 

Pro-téza

A4 - Priestor súčasnej kultúrySalónik
Viac

Protéza je síce náhrada, ale festival Pro-téza je celkom autonómna udalosť na poli divadelného diania u nás. Nič nenahrádza, vypĺňa však medzeru v kultúrnych vodách tým, že prináša autorské, experimentálne a alternatívne projekty a združuje ich do svojho programu. V rámci tohto ročníka tak budete môcť vidieť excentrického bulharského performera, ktorý vám za účinkovanie v jeho predstavení zaplatí odmenu, poľskú dada revue aj laserovú romancu a veľa iného. Mloki na takéto netreba prehovárať dvakrát.

PS: Pre študentov vstupné len za 2€.  

Umelecký druh: 

Ochotnící v A4-ke

A4 - Priestor súčasnej kultúry
Viac

To najlepšie, čo vzniklo v amatérskom divadle v poslednej sezóne, si môžete pozrieť počas jedného víkendu na festivale Ochotníci. Ochotnícke divadlá sa v Bratislave prezentujú málo a zriedka, preto sa oplatí nenechať si ujsť tento výber. Z programu odporúčam Mučeníka Divadla Gasparego či trnavský DISK a jeho Prežitie. Chýbať nebude ani víťaz Scénickej žatvy 2016, Súbor Uložiť ako. Okrem predstavení sa bude diskutovať a voľne zabávať (DJ Reverend, DJ Galaprogram). 

Umelecký druh: 

Nové a nové drámy

A4 - Priestor súčasnej kultúrySlovenské národné divadloDivadlo ArénaŠtúdio 12SĽUK
Viac

Každý deň sa okolo nás dejú nové a nové drámy, a niektoré z nich sú také dramatické, až z toho vznikne nová divadelná hra. A z tej vznikne nové divadlo a z kopy nového divadla vznikne festival Nová dráma/New Drama a na to treba ísť, ak chcete ísť s dobou. Veď prídu aj Ivan Vyrypajev a Sláva Daubnerová a Dino Mustafić, aj mŕtvy Hamlet a hladný Faust a kurič Rácz a Franz Kafka a tak. 

Umelecký druh: 

Poriadny Literárny cirkus

A4 - Priestor súčasnej kultúry
Viac

Prídu Lasica a Saténové ruky do A4-ky a Bagala sa ich pýta... Nie, nie je to žiadny prvoaprílový žartík, ale aj humor určite bude, keď sa v A4-ke stretnú Lasica s Mitanom a Janovicom a Štrpkom a Vadasom a Klimáčkom a Jančekom a Haugovou a Urikovou a... Mimoriadne vysoká koncentrácia literátov na meter štvorcový, vstup na vlastné riziko, ale zato dobrovoľný!

Umelecký druh: 

Stránky

Subscribe to RSS - A4 - Priestor súčasnej kultúry