Nu Dance Fest 2015

A4 - Priestor súčasnej kultúry
Kedy: 
streda, november 4, 2015 - 20:00 to nedeľa, november 8, 2015 - 23:30

Viac

Po Ba v pohybe sa ako mladší, vitálnejší aj drzejší brat derie na javiská Nu Dance Fest 2015.

Po mesačnom kolobehu produkcií festivalu, ktorý skončil niekedy predminulý týždeň, zavítajú do hlavného mesta, v priebehu štyroch dní, priestorovo komornejšie, no hádam trochu odvážnejšie formy. Vždy tak trochu záhadná skratka Nu-, ktorá figuruje v názve festivalu totiž dáva nádej, že pôjde o čosi viac ako len klasiku súčasného tanca, ktorá ohuruje svojou dokonalou prepracovanosťou. Že snáď uvidíme aj trochu skutočného tanečného punku.

Prierez programom naisto naznačuje dve veci. Okrem vecí, na ktoré sú tancachtivý Bratislavčania už zvyknutí (Experiment, Clear), festival predstaví prácu našich tanečníkov, ktorí pôsobia za hranicami krajiny (Bakkheia, Area, SYNovial) a prinesie aj jednu (vlastne skôr dva v jednom) čiastočne tanečnú, čiastočne hudobnú, čiastočne hranú špecialitu v podobe britsko-talianskej spolupráce (Burrows & Fargion: Both Sitting Duet + Body Not Fit For Purpose)

Slovenská tanečná scéna už dávno hodila za hlavu lokálny kontext. Väčšina najlepších sa pohybuje po Európe ako po otvorenom priestore. Je preto príjemné môcť sa pokochať ich prácou v teple domácich bratislavských papúč. Nenechajte si ujsť najmä Bakkheiu a spomínané zahraničné duo Burrows-Fargion. Jedno sľubuje netradičný zážitok, druhé zas v zahraničí výborne hodnotenú tanečnú zábavu. Podotýkam, že inteligentnú. 

Umelecký druh: 
Viac info tu: 
http://www.nudancefest.sk/program/