Bratislava v pohybe 2015

Bratislava
Kedy: 
nedeľa, október 4, 2015 - 12:00 to sobota, október 24, 2015 - 00:00

Viac

Bratislava v pohybe je festival, ktorý do hlavného mesta prináša tradičnú jesennú porciu súčasného tanca z celého sveta. Už 18 rokov je jedným z mála podobne orientovaných festivalov na Slovensku a už 18 rokov potvrdzuje, že súčasný tanec na Slovensku má silné korene a dokonca aj slušnú divácku základňu.

Medzi súbormi zo Švajčiarska, Českej republiky či Číny sa tento rok predstaví aj v zahraničí pôsobiaci choreograf Milan Tomášik so svojou Loveckou Sezónou. Že súčasný tanec nie je výhradnou zábavou pre vyzretých fajnšmekrov predvedie Alessandro Sciarroni z Talianska so svojou inscenáciou Jozef_predstavenie pre deti. Otázne ostáva len to, či je jeho výstup skutočne pre deti, alebo ide len o pohrávanie sa s konvenciou.

Keďže úvodné predstavenie činskej skupiny Tao Dance Theater ste už nestihli, a rovnako vám ušlo aj slovenské Pocitové roz-umenie, odporúčam z programu produkcie izraelskej umelkyne Noe Shadur. V sobotu 10. 10. 2015 o 19:00 v DPOH najskôr predvedie tradičnú vzťahovku Shifters, neskôr však bude vo We Do Not Torture People reflektovať pre tanec neobvvykle politickú tému - fenomén militantov a násilia, ktoré sa s nimi spája.

Absolvujte nejaký ten tanec, posúďte ako veľmi je dekadentný. Bratislava v Pohybe je na to ideálne miesto. 

Umelecký druh: 
Viac info tu: 
http://abp.sk/