KioSK - festival nového slovenského divadla a tanca

Stanica Žilina-Záriečie
Kedy: 
štvrtok, júl 23, 2015 - 19:00 to nedeľa, júl 26, 2015 - 12:00

Viac

KioSK je najväčší punk spomedzi našich divadelných festivalov. A to sa k tomu ani nejako programovo nehlási. 

Účastníci sú zväčša nasťahovaní v stanoch kúsok od najlepšej vlakovej stanice sveta (Stanica Žilina-Záriečie), ktorá poskytuje všetok základný proviant nutný na prežitie (pivo, kofola, limča, káva). Stánky s jedlom zas ponúkajú dokonalý vegetariánsky servis (srdečne pozdravujem sestry Šrámkové), ale potešia sa tu aj mäsožravci (srdečne pozdravujem pána s cigánskou). Diskusiechtivý na festivale síce odpovede nenájdu, ale môžu sa dosýta vyrozprávať, zauvažovať a vyobracať myšlienky v netradične otvorenom a úprimnom prostredí. Večer sa zase dá ponatriasať telo na parkete a osláviť celodenný maratón divadla a tanca vlastnými veľkolepými kreáciami.

Tento rok je témou osobné vs. politické. Aj keď môj osobný playlist toho, čo by som chcel na festivale vidieť by bol asi celkom iný, nič to nemení na tom, že KioSK bude stáť za vašu návštevu. Je to totiž náš jediný divadelný festival, v ktorom sa divák stáva súčasťou ozajstnej komunity, ktorú nemusí ani na minútu opustiť. Skrátka tu prežije tri dni intenzívneho festivalového bujačenia.

Tak teda v skratke. KioSK tento rok ponúka:

a/ divadlo (Divadlo koňa a motora a iné)

b/ tanec (Jamie Lee a Stanislav Dobák a iní) 

c/ premietanie (Zuzana Piusi a iní)

d/ diskusie (všetci a spolu a o politike v divadle a iné). 

Tohtoročný KioSK bude, odhliadnuc od programu, skvelý. Navyše, festival už nemusí lákať len odvážnych divákov, ale mal by prilákať každého, koho zaujíma súčasná spoločnosť, divadlo, tanec a kto v lete, v divadelnom suchu, hľadá kus vyžitia. 

Umelecký druh: 
Viac info tu: 
http://www.kioskfestival.sk/