Divadelná Nitra 2014 sa pýta Načo umenie

Nitra - Divadlo Andreja BagaraStaré Divadlo Karola Spišáka
Kedy: 
piatok, september 26, 2014 - 09:00 to streda, október 1, 2014 - 00:00

Viac

Najväčší aj najdiskutovanejší festival zahraničných divadiel opäť privedie do nirianskeho Divadla Andreja Bagara slušný náklad kvalitného divadla.

K už notoricky známym menám, akým je napríklad Béla Pinter, pribudne Herbert Fritsch a nitriansky comeback oslávi aj stálica českého divadelného neba Jan Mikulášek. Všetky väčšie či menšie osobnosti nášho, či zahraničného divadla, sú však len predskokanom k poslednému dňu. Divadelná Nitra bude mať historicky prvý Deň bez umenia. Sprevádzať ho bude Výlet za divadlom a pre fajnšmekrov aj dôležité diskusie Každá spoločnosť potrebuje umenie a Načo divadlo. Napriek tomu, že by sme mohli mať ako kultúrna krajina tieto témy dávno vyriešené, je zjavné, že po poslednom krátení rozpočtu na kultúru ostávajú aktuálne.

Nedajte sa ale zastrašiť spoločenským rozmerom festivalu. České Zlaté šesťdesiate alebo denník Pavla J., Belgické Pálenie kníh, či Martinská Europeana vám okrem posolstva sľubujú aj skutočné divadelné zážitky. Moderné divadlo, to už nie sú citové výlevy, ale najmä tvrdý úder na mozgové bunky. Vypnite teda na chviľu televízory, zabudnite na povinnosti a prídťe si užiť pár dní v zovretí divadla, pretože Divadelná Nitra je čarovný festival s precízne vybudovanou atmosférou a Nitra je čarovné mesto s najlepšou zmrzlinou v galaxii a mnohými lákadlami, ktoré však najlepšie spoznáte priamo na mieste! 

Viac info tu: 
http://www.nitrafest.sk