Mučeník v Záhrade

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry
Viac

Náboženský extrémizmus je téma, ktorá sa v súčasnosti skloňuje najmä v súvislosti s islamom, ale je radikálne presadzovanie vlastného presvedčenia skutočne len vecou jedného náboženstva? Súčasná hra Mariusa Mayenburga, ktorej v podaní divadla Gasparego nechýba humor, ale najmä silné momenty. Vstup je obmedzený na 33 divákov, tak si nezabudnite rezervovať vstupenku. 

Umelecký druh: 

Embargo? Nie na umenie.

Záhrada - Centrum nezávislej kultúryKlub 77
Viac

Iniciatíva Nie v našom meste organizuje festival, ktorému nemôžete povedať nie, pretože Embargo festival hovorí nie predsudkom, netolerancii, ale aj nude a kultúrnej prázdnote. Budú filmy, divadlo aj muzika. Mločí tip - divadlo Continuo s inscenáciou Obeť, Trierov film Manderlay a koncert Martiny Javor a jej Band-u.

Slová (slová, slová)

DžezvaNuSpiritZáhrada - Centrum nezávislej kultúryCafé Christiania PrešovDivadelný klub Tatra
Viac

Jeden z najvýraznejších a najzaujímavejších mladých hlasov na slovenskej pesničkárskej a jazzovej scéne, Zuzana Mikulcová, vydáva nový album. Volá sa Slová a jeho prvý krst bude 16. apríla v bratislavskom NuSpirite. Pri tejto príležitosti speváčka vyráža aj na koncertné turné, ktoré začne už 3. marca vo zvolenskej Džezve a potrvá až do mája. Zuzana sa zastaví v mnohých slovenských aj českých mestách, tak si ju nenechajte ujsť v tom vašom. 

Marcové briezky 2015

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry
Viac

Promovať nultý ročník akéhokoľvek festivalu je trochu ako predávať mačku vo vreci. Napriek tomu, Marcové briezky 2015 - festival literárnej tvorby mladých autorov, majú celkom slušný potenciál. Odohrávajú sa v príjemnom priestore Záhrady v Banskej Bystrici (napriek pomenovaniu je v objekte kvalitný bar aj príjemná časť s javiskom) a okrem tradičných autorských čítaní a následných diskusii ponúknu aj jeden takmer scénický tvar v podobe inscenovaného čítania.

 

Barbakaaan, Barbakaaan...

Záhrada - Centrum nezávislej kultúryKlub 77
Viac

Banskobystrický festival Barbakan tento rok oslavuje 19-tiny a chystá hustú štvordňovú veselicu. Do tanca rezko zahrajú kapely z Arménska, USA a Británie (The Boxettes - osobný tip Romana Hríbika z domácich Plastic Swans), ale aj Zlokot, Walter Schnitzelsson či tato a syn Geišbergovci. Predtým i počas toho budú myseľ blažiť super filmy zo štyroch rôznych sekcií a aj žiadzu po výtvarnom umení bude možné uhasiť. Škoda by bola to prepásť, z vlastnej skúsenosti hovorím!

 

 

Subscribe to RSS - Záhrada - Centrum nezávislej kultúry