Víťaz Scénickej žatvy v Bratislave

Ticho a spol.
Viac

Ak ste ešte nevideli Pojednávanie vo veci Genesis od súboru Uložiť ako, chýba Vám v tohtoročnom zozname jedna z kľúčových divadelných udalostí sezóny. Víťaz festivalu Scénická žatva bude hrať v Bratislave. Spolu s Mučeníkom z Liptovského Mikuláša patrí táto inscenácia k dvom, ktoré naozaj tento rok odporúčam :).

Umelecký druh: 

Bezmocní mocným na Arteterapii

Ticho a spol.Malá scéna STU
Viac

Po piatich úspešných ročníkoch v Banskej Bystrici sa organizátori rozhodli preniesť fesitval Arteterapia do hlavného mesta - zrejme aby ich bolo ešte viac počuť. Lajtmotívom festivalu sú totiž predstavenia, ktoré rozprávajú o reálnych spoločenských problémoch. Tvorcami sú väčšinou komunity, či jednotlivci, ktorých hlavným cieľom je práve reflektovanie rôznych neprávostí a krívd vykonaných na jednotlivcovi i spoločnosti.

Nahlas v Tichu (a spol.)

Ticho a spol.
Viac

Nielen v Modrom salóne SND sa diskutuje - aj v priestoroch Ticho a spol. sa pravidelne nahlas rozpráva o pálčivých témach. Tentokrát si vezmú na mušku košpiračné teórie spolu s odborníkmi na slovo vzatými - psychológom Dušanom Ondrušekom a historikom Ivanom Kamencom.

Okrem plodnej diskusie vystúpi aj hudobný hosť Mário Polónyi.

Subscribe to RSS - Ticho a spol.